Özellikle kış aylarında ısınmayı sağlayan cihazlardan olan kombi bu sıcaklığı petekler yardımıyla yaşam alanlarının her yerine göndermektedir. Böyle bir görevi olan peteklerin ise zaman zaman bazı temizlenmeye ihtiyacı içerisine girdiğini söylenebilir. Petekler doğru düzgün temizlenmez ise istenilen şekilde ısıtma sağlaması mümkün olmaz. Bu yüzden bazı dönemlerde peteklerin temizlenmesi gerekmektedir. Bosch petek temizleme olarak hizmet veren firmamızdan bu işlem için destek alabilirsiniz. Peteklerin temizlenebilmesi için özel bir çalışma sistemi gerekmektedir.

Bu çalışma sistemi sergilenirse herhangi bir yer kirlenmeden peteklerin temizliği pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca petek temizliğinde yapılacak olan küçük dokunuşlar sayesinde peteklerin daha sonra tekrar kirlenmesinin önüne geçilecektir. Unutmamamız gerekmektedir ki doğalgaz yanarken sıvı geçişi petekler içinden olmaktadır. Bu sebeple de peteklerin içerisinde sudan gelen bazı kirlenmeler ve tortalar oluşabilmektedir. Bunların temizlenmesi ise ısının daha fazla iletilmesine destek olacaktır.

Bosch Petek Nasıl Temizlenir

Petek nasıl temizlenir diye düşünüldüğü zaman şöyle bir şey belirtmek gerekmektedir. Öncelikli olarak bu işi profesyonel olarak yapmak çok önemlidir. Aksi takdirde petekleri temizlemeye çalışmak yerine daha fazla zarar verilebilir. Petek temizliği yapılırken izlenmesi gereken adımlardan bir tanesi peteklerin öncelikli olarak etrafını temizlenmesidir. Daha sonrasında peteklerin her birine sularının bağlandığı yere kirli suyun dökülebilmesi için önlem almak gerekmektedir.

Daha sonra peteklerin panoları açılır ve buralardaki yerler temizlenmeye başlanır. Peteklerin içerisine gönderilen tazelik ve su sayesinde tamamen temizlenebilmeleri mümkündür. Bosch Petek temizleme hizmeti olarak çalışan firmamız peteklerin temizlenmesi sırasında kullanmış olduğu Bazı özel sular sayesinde peteklerin tekrar kirlenmesinin de uzun sürmesini sağlamaktayız.

Petek Temizliği İçin İletişim

Petek temizliği konusunda firmamıza 7/24 iletişim kurabilirsiniz. Firmamızda çalışan bütün erkek arkadaşlarımız istediğiniz saatte bulunduğunuz yere gelerek Bosch petek temizleme hizmetini sizlere sunmaktadırlar. Peteklerin temizlenmesi sırasında elinizin bütün eşyalarını kaldırmanıza veya etrafın kirleneceğinden korkmanıza gerek yoktur arkadaşlarımız oldukça pratik bir şekilde bu temizleme işlemini gerçekleştirdikleri için herhangi bir yere bir damla bile su dökülmeden temizlik işlemi gerçekleştirilmektedir. Suyun içerisine ilaç bırakılmaktadır. Daha sonrasında peteklerin tekrarlayan kireç tutmaması kirlenmemesi için de yine suların içerisinde belirli bir ilaç konulmaktadır. Böylelikle peteklerin tamamen temizlenme işlemi sağlanırken ısıdan da yüksek tasarruf etmek sağlanmaktadır.

Petek Bakımı

Peteklerin ve kombilerin düzenli bir şekilde bakıma girmesi enerji tasarrufu anlamında oldukça önemlidir. Ayrıca düzenli bir şekilde Bakımı yapılan bu cihazların zaman içerisinde ortaya çıkabilecek arızaları da öngörülmektedir. Böylece önlemler alındığı için cihazın böyle bir arıza çıkarma ihtimali tamamen ortadan kalkacaktır. Peteklerle ilgili yaşanacak olan en önemli arızalardan bir tanesi sıcak suyun peteklerin içerisinde iletilme kısmında sorun yaşanmasıdır.

Bunun dışında bazı peteklerde alınan darbelerden kaynaklı olarak su sızdırma gibi sorunlar ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda peteğin değiştirilmesi işlemi sonlandırmak için yeterlidir. Fakat bu işi yapacak olan kişinin muhakkak bu işte profesyonel bir kişi olması gerekmektedir. Akis takdirde yanlış şeylere sebep olacağı için hem ciddi kazaların oluşması hem de ciddi bir enerji kaybının oluşmasına sebep olabilir.

Kombi Arıza Giderme

Firmamız Bosch petek temizleme olarak hizmet vermenin yanı sıra kombi bakımları ve arıza giderme konusunda hizmet vermektedir. Kombilerin arızalanması durumunda muhakkak uzman desteği alınması önerilmektedir. Özellikle doğalgaz, su ve elektrik bir arada çalıştığı için bu cihazları bilmeyen birinin müdahale etmesi ciddi kazaların ortaya çıkmasının yanı sıra cihazın tamamen bozulmasına da sebebiyet verebilir. Firmamız bu konuda oldukça hassas bir çalışma sistemi yürütmekte ve alanında uzman olan ekip arkadaşlarımız pratik bir şekilde arızayı tespit edip sonuca ulaşmaktadırlar.

Bosch Petek Temizleme Fiyatları

Bosch petek temizleme olarak hizmet veren firmamız uygun fiyatlarıyla da dikkat çekmektedir. Birçok müşterimiz bizimle çalışmayı tercih etmekte ve uygun olan fiyatlarımızla ilgili memluniyetlerini belirtmektedirler. Firmamız Bosch bir petek temizleme olarak uygun fiyatlarıyla sunmuş olduğu hizmeti müşterilerimizin memnuniyeti için gerçekleştirmektedir. Kombilerle ilgili oluşabilecek olan arızalarda 7/24 ulaşarak yardım talebinde bulunabilirsiniz. Çünkü kombi kazaları ciddi kazalar demektir. Bunun önüne geçebilmek için ise birçok önlemle beraber acil durum desteği de sağlanmaktadır.

Sertifikalı Teknik Servis Hizmetleri İçin Bizi Arayabilirsiniz: