İnsanlar kış aylarında Bosch kombi arıza problemi yaşamamak için donmaya karşı çözüm yöntemleri arıyor. Eğer don korumasının aktif olmasını istiyorsanız elektrik sigortası ve gaz vanası açık olmalıdır. Kombi sistemi don korumasına ihtiyaç duyduğunda cihazdaki sistem sıcaklığı en aza düşene kadar yanma oluşur. Yeterli gaz ya da elektrik olmazsa yanma meydana gelemez. Bu durumda kombiniz donar.

Kombi arızası olduğu zaman yapılması gereken ilk şey filtreleri, petekleri ve boru hatlarını temizlemektir. Daha sonra vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmelidir. Çünkü vanalar kapalı olduğu zaman kombinin ısı vermesi mümkün olmaz. Hem giriş hem de çıkış vanalarının açık olduğundan eminseniz en yakın Bosch yetkili servisinden yardım istemenizde sakınca yoktur.

Kombinin Patlamalı Yanması

Kombinin yanması çok az bir gecikse bile gaz birikmesi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Bu durumun sonucunda şiddetli yanma meydana gelir. Gaz birikmesi yaşandıysa ilk olarak kombinin gaz ve çakmak ayarlarını kontrol etmek şarttır. Sözü edilen problemlerle karşılaşmak istemiyorsanız kombinin bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmanız gerekiyor.

Kombi bakımını düzenli yaptırabilmek için Bosch kombi arıza yetkili servisleriyle iletişime geçmenizde fayda var. Sıcak su açıldığında peteklerin çok fazla yanması da görülen arızalar arasında yer alıyor. Bunun en büyük sebebi sıcak su açarken kalorifer kısmının tam olarak kapatılamamasıdır. Daha fazla detay için yetkili servislerle iletişime geçebilirsiniz.

Peteklerin Üstünün Sıcak, Altının Soğuk Olması

Normal koşullarda kombide musluğa ve kalorifere gitmesi gereken su ayrı olur. Sıcak su açıldığı zaman petekler çok ısınıyorsa su akışında dengesizlikler olduğu söylenebilir. Sorunu çözecek bilgiye sahip değilseniz Bosch kombi arıza servisleriyle konuşmanız daha yerinde bir karar olur.

Kimileri kombiyi açtığı zaman peteğin üstünün sıcak, altının soğuk olmasından şikâyet eder. Bu durumun sebebi filtrelerin tıkanmasıdır. Filtrede tıkanıklık oluşmadığını gördüyseniz petekleri kontrol edin. Peteklerdeki tıkanıklık ve su akışını ayıran vanalardaki sorunlar da söz konusu probleme sebep olabiliyor. Problemin sonucunda doğal olarak petekler dengesiz şekilde ısınır. Tesisatta sıkıntı olabileceği düşünülürse yetkili servisle görüşmek daha uygundur.

Kombinin Su Kaçırması/Akıtması

Sisteme olması gerekenden fazla su pompalandığı zaman bu tarz bir problem yaşanır. Kombinin akıtmaması için gerekli su basıncı miktarı bellidir. Eğer bu miktar aşılırsa Bosch kombi arıza meydana gelir. Su basıncı normal seviyedeyse büyük ihtimalle tesisattaki sorunlar sebebiyle kombide su kaçırma arızası meydana gelmiştir.

Genelde hava tahliye borusunda sorun oluştuğunda su sızıntısıyla karşılaşılıyor. Bunun haricinde genleşme tankında da sorun yaşanmış olabilir. Böyle durumlarda peteklerden hava boşaltır gibi aynı yöntemle suyu boşaltmanız işe yarayacaktır. Günümüzde bu tarz problemler çok sık yaşandığı için sektörde Bosch fiyatları görüşmesi yapabileceğiniz çok sayıda firma vardır. Eğer tamir hizmetinden yararlanmayı düşünüyorsanız profesyonel ekiplerle anlaşmaya özen gösterin.

Kombinin Ses Yapması

Kombinin ses yapmasının en büyük sebebi fan motorundaki sıkıntılardır. Bunun yanı sıra devir daim motorunda da problem yaşanmış olabilir. Cihazda bulunan sudaki hava da kombinin ses yapmasına sebep olur. Böyle durumlarda problemi kendiniz çözmeye çalışmak yerine Bosch kombi arıza yetkili servislerine danışmanız gerekiyor.

Birçok insan kombiden sıcak su gelmediği için yetkili servislerle iletişime geçer. Böyle durumlarda kombi çalışmasına rağmen sıcak su alınamaz. Suyun ısınmaması da kombide arıza olduğunu gösteren bir durumdur. Sıcak su konusunda problem yaşayan insanlar musluktan gelecek su ayrışmasında sorun olabileceğini düşünerek hareket etmelidir. Musluktan çıkması gereken sıcak su kalorifere gideceği için böyle bir arıza yaşarsınız.

Bosch Kombi Arıza Yetkili Servisi

Su ayrışmasını yapan üç yollu vanadaki problemlerden dolayı Bosch kombi arıza yetkili servisine danışan çok sayıda kişiden söz etmek mümkündür. Kombideki sıcak su arızasına sebep olabilecek bir başka unsur su hattındaki başka bir noktadan suyun karışmasıdır. Soğuk havalarda suyu olması gerekenden fazla açtıysanız sıcak suda problem yaşayabilirsiniz.

Kombideki sıcak su problemini çözmenin en etkili yöntemi yetkili servisle görüşmektir. Detaylı araştırma yaptığınız zaman sektörde çok sayıda firma olduğunu göreceksiniz. Alanında uzman servislerle görüşmezseniz kombiniz daha kötü duruma gelebilir. Araştırma yapmanıza rağmen aradığınız özelliklerde Bosch yetkili servisi bulamıyorsanız bizimle irtibat kurabilirsiniz.

Sertifikalı Teknik Servis Hizmetleri İçin Bizi Arayabilirsiniz: